Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 2 000,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. DREVO všetky informácie

                    

Kvalitné európske drevo z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov s certifikátom FSC alebo PEFC

Preliezky a detské ihriská Jungle Gym sú vyrobené z vysoko kvalitného hobľovaného ošetreného dreva. Toto drevo pochádza z ihličnatých stromov, ako sú jedľa, borovica, smrek a Douglas. V robustných rozmeroch a so správnymi špecifikáciami je toto rezivo ideálnym stavebným materiálom pre pevný a odolný domček na lezenie. Vďaka svojim dobrým technickým vlastnostiam, prirodzenému vzhľadu a trvanlivosti je to prvotriedny materiál pre preliezačky, domčeky a hojdačky. Týmto spôsobom zaisťujeme solídnu a robustnú konštrukciu pre roky zábavy s bezpečnou hrou.

Všetko drevo použité v Jungle Gym je starostlivo vybrané a hobľované hladko. Drevo je rozrezané na konkrétne rozmery, čo maximalizuje jeho robustnosť a štrukturálnu integritu. Robíme to preto, aby sme sa odlíšili od mnohých našich konkurentov a zabezpečili sme, že poskytujeme robustné výrobky, ktoré obstoja v skúške času a umožnia vášmu dieťaťu bezpečne hrať v nasledujúcich rokoch.

Drevo je napustené a chránené proti hnilobe, je odolné voči vode a poveternostným vplyvom. Drevo má výrazne predĺženú životnosť.

Drevo šetrné k životnému prostrediu. Žiadne toxické látky alebo alergény!!!

 

Zelené škvrny

Počas impregnácie je drevo sfarbené na zeleno použitým ochranným prostriedkom obsahujúcim meď. Na miestach, kde je v dreve prítomná živica, sa to prejavuje vo forme zelených škvŕn a tvorby soľných kryštálov. Je to bežné a vyskytuje sa to vo všetkom impregnovanom dreve. Po niekoľkých týždňoch pobytu na slnku škvrny zmiznú. Po tomto je možné drevo podľa potreby moriť.

Tip : Silne postihnuté miesta zľahka prebrúste.

Tip : Škvrny a zvetranie dreva je možné ošetriť odstraňovačom škvŕn na báze kyseliny šťaveľovej. Riešenie má niekoľko možných aplikácií, napríklad na odstránenie zelených usadenín a na zabránenie šedivenia.

 

Tmavé sfarbenie a / alebo škvrny

V priebehu času dôjde k zmene farby všetkých drevín. Douglasové drevo má tendenciu mierne rýchlejšie odfarbovať ako iné dreviny a pri kontakte s vlhkosťou a kovovými spojovacími prvkami môže sčernieť. Povrchové škvrny sa môžu mýliť s plesňami, ale našťastie sa dajú ľahko brúsiť a čistiť. Táto prirodzená reakcia nijakým spôsobom neovplyvňuje celistvosť alebo trvanlivosť konštrukcie.

Tip: Ak je to potrebné, možno škvrnu ošetriť odstraňovačom škvŕn na báze kyseliny šťaveľovej. Tento roztok (10% kyselina šťaveľová, zmiešaný s vodou) je k dispozícii v mnohých železiarstvách a kutilstvách.

 

Pleseň

Impregnované drevo je veľmi vlhké. Najmä v teplejších ročných obdobiach je drevo pri vysychaní náchylné na plesne alebo plesne. To môže mať za následok biele škvrny na povrchu dreva. Táto huba neovplyvňuje kvalitu ani pevnosť dreva a nie je zdraviu škodlivá. Tieto povrchové nedostatky zmiznú samy o sebe, ale tiež sa dajú ľahko odstrániť

Tip : Po doručení zásielky odstráňte ochrannú fóliu, aby ste zabránili tvorbe kondenzácie pod fóliou, pretože na dreve tak vzniknú škvrny a plesne.

Tip : Škvrny a zvetranie dreva je možné ošetriť odstraňovačom škvŕn na báze kyseliny šťaveľovej. Riešenie má niekoľko možných aplikácií, napríklad na odstránenie zelených usadenín a na zabránenie šedivenia.

 

Tmavé škvrny - malé výstupné otvory

V prírode sa malé chrobáky často živia šťavou zo stromov. Keď sa tieto stromy spracujú a drevo sa rezí, stráca drevo výživné hodnoty, čo spôsobuje, že chrobáky z dreva odchádzajú. Ak k tomu dôjde, môže to vytvoriť niekoľko malých výstupných otvorov obklopených tmavými škvrnami. Nemajú vplyv na pevnosť ani kvalitu dreva, a preto nie sú dôvod na obavy.

 

Expanzia / Kontrakcia

Drevo reaguje na zmeny teploty a vlhkosti rozpínaním a zmršťovaním, napr. Pri extrémnom suchu sa drevo zmenšuje a pri vysokej vlhkosti rozpína. To môže mať za následok rozmerové odchýlky až do 10%. To je vlastnosť dreva, ktorej sa nedá vyhnúť.

Venujte pozornosť : Drevené časti nie sú predvŕtané, aby sa zaistilo presné uloženie.

 

Deformácie

Drevo reaguje na zmeny teploty a vlhkosti rozpínaním a sťahovaním. To môže nevyhnutne viesť k prasklinám a iným deformáciám. Toto je vlastnosť dreva, ktorej sa nedá vyhnúť a zvyčajne nemá žiadny vplyv na štrukturálnu integritu vašej preliezačky.

Venujte pozornosť : Trhliny pod ¼ dĺžky dreva a ¼ dĺžky prierezu neohrozia pevnosť a stabilitu vybavenia vášho detského ihriska.

 

Zmena farby

Počas impregnácie, sušenia a skladovania môžu byť niektoré časti dreva pokryté, zatiaľ čo iné môžu byť vystavené slnečnému žiareniu. Svetlo reaguje s drevom a konzervačným prostriedkom, aby sa exponovaná oblasť dreva zhnedla predtým, ako dôjde k zafarbeniu a vyblednutiu.

Tip : Po niekoľkých týždňoch vystavenia slnečnému žiareniu sa farbiace drevo vyrovná

 

Uzly

Niektoré kúsky dreva môžu obsahovať hrče. Uzly sú okrúhle alebo oválne plochy z hustého, tmavého dreva, kde kedysi rástol konár. Uzly sú prirodzenou vlastnosťou dreva a prispievajú k jeho charakteru.

 

Nerovnosti

Na niektorých drevených častiach sa môžu vyskytnúť drsné škvrny a triesky. Napriek starostlivému výberu a výrobe sa im nedá úplne vyhnúť. V závislosti od druhu dreva sa drsné škvrny vyskytujú hlavne okolo uzlov a na vonkajších koncoch. Tieto estetické chyby tvoria neoddeliteľnú súčasť dreva, neovplyvňujú jeho pevnosť a nie sú nebezpečné.

 

Živica

Všetky druhy ihličnatých stromov obsahujú vrecká zo živice. Vplyvom slnečného žiarenia môže v prvom roku živica z čerstvého, novo rezaného dreva vytekať. Lepkavá látka môže na povrchu dreva kryštalizovať a získať žltkastú farbu. Tieto procesy sú prirodzené a považujú sa za normálne.

Tip : Živicu je možné ľahko odstrániť zoškrabaním pomocou pevnej kefy alebo tmelu. V prípade potreby môžete použiť aj špeciálny prostriedok na odstránenie živice na báze alkoholu.

 

Štiepky

Na koncoch drevených dielov sa môžu vyskytnúť triesky, keď sú narezané na dĺžku. Dlhé strany všetkých drevených kusov sú zaoblené a hobľované, konce však nie. Sú viditeľné iba v obmedzenej miere, a preto majú malý vplyv na estetiku. Pomocou brúsneho papiera je možné zaobliť hrany a ľahko odstrániť triesky.

 

Údržba

Vplyvom slnečného žiarenia a iných poveternostných vplyvov sa farba dreva časom mení postupne. Toto prirodzené starnutie nemá vplyv na trvanlivosť a nevedie k zníženiu kvality dreva. Impregnácia dreva je ochranou proti hnilobe a nie dekoratívnou povrchovou úpravou. Ak si chcete zachovať pôvodnú farbu dreva, môžete ich ošetriť špeciálnym olejom alebo moridlom na drevo alebo farbou alebo lakom na vodnej báze.

Tip : Čím tmavšia bude farba zvolenej povrchovej úpravy, tým menej bude viditeľné prirodzené starnutie.

Tip : Škvrny a zvetranie dreva je možné ošetriť odstraňovačom škvŕn na báze kyseliny šťaveľovej. Riešenie má niekoľko možných aplikácií, napríklad na odstránenie zelených usadenín a na zabránenie šedivenia.

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk